Jsme tu pro vás již od roku 1993
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.

Co zažít na ostrově Bora Bora

Máte rádi aktivní dovolenou? Máme pro vás pár tipů, jak si zpestřit pobyt na ostrově Bora Bora ve Francouzské Polynésii.

Aktivity na ostrově Bora Bora v Polynésii

Napříč ostrovem Bora Bora po svých

Vydejte se objevovat ostrovem po svých. Oblíbeným cílem je hora Mt. Pahia, která nabízí panoramatické výhledy na celý ostrov, okolní ostrůvky a tyrkysově modré laguny lemované bílým pískem, v kontrastu s velkými sytě zelenými horami. Do paměti se vám zaryje asi šestihodinová trasa z Vaitape s pár záludnými úseky a obtížnými stoupáními. Obzvláště závěrečný výstup na Mt. Pahia budete proklínat. Výhledy však budou stát za to.

Na trek s sebou raději vezměte průvodce, stezka není označená. Pokud dáváte přednost lehčím trasám, vyrazte si na jednu z procházek hornatým vnitrozemím ostrova Bora Bora.

Pestrobarevný festival Heiva

Pokud polynéský ostrov Bora Bora navštívíte v červenci, pak si určitě nenechte ujít populární festival Heiva. Na festivalu se vše točí kolem tance a muziky. K vidění jsou ta nejlepší umělecká vystoupení místních tanců.

Aktivity na ostrově Bora Bora v Polynésii

Objevování podmořského života kolem ostrova Bora Bora

Krásné tyrkysové laguny ostrova Bora Bora jsou plné podmořského života a i se šnorchlem je tu rozhodně co vidět, už jen pár metrů od břehu. Ke šnorchlování jsou nejkrásnější korálové zahrady poblíž bariérového útesu na jihu a západě ostrova. Anau je vyhlášené pozorováním mant obrovských.

Raději objevujete větší hloubky? Polynéský ostrov Bora Bora je ideálním výchozím bodem pro nové potápěče. Teplé vody a mělké útesy jsou skvělým prostředím k tréningu. Místní potápěčská centra nabízejí kurzy pro začátečníky a k dispozici mají anglicky mluvící zaměstnance. Zkušení potápěči pak vyjíždějí dál z laguny do vyhlášených lokalit k pozorování žraloků citronových a mant.

Pokud upřednostňujete hlavu nad hladinou, jistojistě vás zaujme Centrum pro ochranu mořských želv hotelu Le Méridien Bora Bora. Můžete si tu zaplavat se želvami v chráněné laguně a pod vedením ochránců sledovat jejich život.

Polynéský ostrov Bora Bora z výšky

Oblíbenými adrenalinovými vodními aktivitami na ostrově Bora Bora jsou kitesurfing a parasailing, pro které jsou tu ideální větrné podmínky. I pokud na jejich vyzkoušení neseberete odvahu, od vznášejících se profíků nebudete moct i několik minut odtrhnout oči.

vyberte si zájezd sipky
Vyprodáno
Cena včetně tax: 145.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
14.03. - 01.04.2024
2024 Francouzská Polynésie 6 ostrovů ležících 20 000 kilometrů od Prahy Vás naprosto pohltí svou krásou. Zažijte neopakovatelnou cestu do ráje v doprovodu Jiřího Koubka. více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 149.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
04.04. - 22.04.2024
2024 Francouzská Polynésie Luxusní kombinovaný zájezd po ostrovech Francouzské Polynésie a magickém souostroví Tuamotu v doprovodu Jiřího Koubka. více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 144.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
02.05. - 20.05.2024
2024 Francouzská Polynésie Kombinovaný zájezd po nejkrásnějších ostrovech Francouzské Polynésie Vás přenese do jiné dimenze. Zájezd doprovází zkušený český průvodce. více zde »