Jsme tu pro vás již od roku 1993
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.

Perličky z polynéských tradic a zvyků

Polynéské tance a tradicePolynéské tance

Barevné sukně, typické pohupování boky a květinové věnce na krku – to jsou polynéské tance. V minulosti polynéské ženy svojí sexualitou Evropany pobuřovaly natolik, že je počátkem 19. století dokonce nechali zakázat. Teprve v druhé polovině 20. století je místní mohli veřejně tančit znovu. A tančí se dodnes.

Pokud si myslíte, že jsou soudobé polynéské tance jen hraným představením pro oko turisty, mýlíte se. Polynéské tance jsou vždy autentické a co víc, ve svém průběhu vyprávějí konkrétní příběhy a legendy. Nejčastěji se rozlišuje 5 základních tanců – OTEA - válečný tanec, ohňový tanec, HIVINAU - tanec námořníků, PAOA - tanec vsedě, a APARINA - kdy tanečnice vyprávějí příběh pohybem rukou.

I květina za uchem o vás mnohé prozradí

Hned po příletu na letiště možná dostanete za ucho květinovou ozdobu, tzv. tiaru. Obzvláště ženám přidá na kráse. Má však svůj specifický význam, takže pozor na to, kam si ji dáte! Pokud si ji připnete za levé ucho, sdělujete tím okolí, že jste zadaní. Květinou za pravým uchem dáváte najevo přesný opak. Pokud si před mužem dívka vplete květinu do copu a pak odchází pryč, vysílá k němu jasné znamení, aby ji následoval. Takže dámy, dávejte pozor na to, co děláte se svými vlasy.

Polynéská svatba a zvykySvatba na Tahiti

Skutečnou událostí je v Polynésii svatba. Oddávajícím je přímo kmenový náčelník. Všude jsou květiny, věnce a manželé na místo konání obřadu připlují lodí. Nevěsta je převlečená za princeznu, ženich je oděn do róby polynéského válečníka. Oddávající jim omyje ruce kokosovým mlékem. Pak jim sdělí jejich nová polynéská jména. Hned nato jsou prohlášení za muže a ženu.

Jste také beznadějný romantik či romantička? Svatbu v polynéském stylu můžete mít i vy. Jen si ohlídejte, aby byla platná. Dle místních zvyků musí být uzavřena na úřadě, mezi osobami, které na území Francouzské Polynésie pobývají minimálně měsíc. Pokud tomu tak není, manželský svazek je neplatný. Oblíbené jsou i symbolické svatby na Tahiti - přímo v polynéském chrámu zvaném "marae". Jde o zážitek na celý život.

 

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 129.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
07.10. - 25.10.2021
2021 Francouzská Polynésie TOP program po 7 ostrovech Francouzské Polynésie v doprovodu Jiřího Koubka více zde »