Jsme tu pro vás již od roku 1993
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.

Polynéské městečko Uturoa na ostrově Raiatea

Malebné městečko Uturoa na polynéském ostrově Raiatea bude příjemnou zastávkou během vaší dovolené ve Francouzské Polynésii. Kde se zastavit a kde nakoupit suvenýry?

Uturoa

Uturoa: Druhé největší město Polynésie

Jediné město polynéského ostrova Raiatea je vlastně druhé největší město Francouzské Polynésie. Titul druhého největšího polynéského města je o to zábavnější, když zjistíte, že má jen kolem 4 tisíc obyvatel, v porovnání s hlavním městem Papeete, kde žije téměř 27 tisíc Polynésanů (k roku 2017).

Uturoa se nachází mezi lagunou a Mount Tapioi, největší horou ostrova Raiatea. Nabízí pohodu malého městečka a zároveň příjemné procházky po pobřeží. 

V centru města najdete kromě krámků a obchůdků s občerstvením i několik supermarketů, z nichž jeden má otevřeno i v neděli. Během dne ulice Uturoa plní místní a turisté, kteří se chystají nebo již absolvovali túru na Mount Tapioi. V noci v ulicích přibývají tzv. roulottes – pojízdné prodejny, ve kterých se vaří jednoduché a cenově dostupné tahitské a čínské pokrmy.

Uturoa Polynésie

Tržiště v centru Uturoa

V samém srdci Uturoa je kryté tržiště, které má otevřeno denně, i v sobotu ráno. V přízemí najdete stánky s čerstvým ovocem a zeleninou. V horním patře můžete posedět v některé ze zdejších kaváren nebo procházet mezi řemeslnými stánky s prodejem místních suvenýrů (vanilka, náhrdelníky, dřevořezby atd.). Trh je příjemnou příležitostí, jak poznávat a pozorovat místní.

Příjemný výšlap na horu Mount Tapioi

Městečko Uturoa je výchozím bodem pro výšlapy na horu Mount Tapioi, která nabízí překrásné výhledy na ostrovy TahaaBora-BroraHuahine, korálové útesy v azurovém moři okolo ostrova Raiatea a okolní vegetaci. Pokud máte čas a chuť, nebudete litovat. 

vyberte si zájezd sipky
Rezervačně
Obsazeno
Cena včetně tax: 129.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
06.10. - 24.10.2023
2023 Francouzská Polynésie Objevte 7 ostrovů Francouzské Polynésie a vychutnejte si opravdový pozemský ráj - zájezd doprovází zkušený průvodce Jiří Koubek. více zde »