Jsme tu pro vás již od roku 1993
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.

Z historie Francouzské Polynésie

Věděli jste, že je Francouzská Polynésie údajně nejpozději osídlenou částí naší planety? Jak se stala francouzským územím a kdo ji objevil?

Historie Polynésie

První obyvatelé Francouzské Polynésie

Vědci uvádějí, že první obyvatelé tohoto ráje se na ostrovech usadili až dlouho po Velké polynéské migraci (v roce 1500 před naším letopočtem), při níž se do vod Pacifiku ve snaze najít nový domov na neosídlených ostrovech pustili Austonésané z jihovýchodní Asie a Oceánie. První osadníci sem připluli až o 1 300 let později, kolem roku 200 před naším letopočtem.

Invaze Evropanů na polynéské ostrovy

Prvním Evropanem, který spatřil a zmiňuje panenské ostrovy, byl v roce 1521 mořeplavec Fernao de Magalhaes z Portugalska. Ten tu však nezakotvil a na souš ostrova Tahiti tak jako první Evropané stanuli až v roce 1767 námořníci z posádky britského dobrodruha Samuela Wallise. O rok později do Polynésie připluli Francouzi v čele s L. A. de Bougainvillem. V roce 1774 vznikla na Tahiti první španělská osada i roční katolická misie.

Trvale se na polynéských ostrovech usadili až angličtí protestanti, kteří sem připluli v roce 1797. V 1. polovině 19. století dosáhlo nové náboženství takového vlivu, že konvertoval i král Pomare II. se svými poddanými. 

Francouzská katolická misie dorazila na ostrovy v roce 1834, nicméně po dvou letech byla vyhoštěna. Francouzi proto na místo vyslali válečnou loď a následně vyhlásili nad Tahiti a ostrovem Tahuata protektorát. V roce 1880 Francouzi udělali z území svou kolonii a o osm let později si začali nárokovat celé souostroví, čímž vyvolali mezi místními řadu povstání.

Historie Francouzské Polynésie

Polynésie po 2. světové válce

Za druhé světové války zahrnula Francie svou kolonii do státního útvaru Svobodná Francie a povolala část tamních mužů do boje. Po skončení války získali ostrované francouzské občanství a souostroví se změnilo na zámořské společenství - tedy území oddělené od Francie, které však spadá pod její správu. Tento statut jí zůstal dodnes. Francouzská Polynésie je tedy součástí Evropské unie.

 

vyberte si zájezd sipky
FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 124.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
06.04. - 24.04.2021
2021 Francouzská Polynésie Projeďte s námi 7 ostrovů Francouzské Polynésie v doprovodu toho nejlepšího průvodce - Jiřího Koubka! více zde »
Rezervačně
Obsazeno
Cena včetně tax: 129.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
20.10. - 07.11.2020
2020 Francouzská Polynésie Cestujte s námi na konec světa do této super exotické destinace! Slibujeme, že se pro Vás Polynésie stane životním zážitkem! Zájezd doprovází český průvodce více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 129.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
27.10. - 14.11.2020
2020 Francouzská Polynésie Navštivte s námi 7 ostrovů Francouzské Polynésie v doprovodu zkušeného průvodce více zde »