Jsme tu pro vás již od roku 1993
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.

2022 Francouzská Polynésie

Vyprodáno

Ztraceni v ráji... Alespoň jednou v životě! Objevte neskutečnou krásu Francouzské Polynésie!


Cena včetně tax: 134 990 Kč | 5 400 EUR*
15.09.2022 - 03.10.2022 Doprava: Letecky Ubytovaní: Hotely Strava: Dle programu Destinace: Francouzská Polynésie
Vyprodáno

* Cena je kalkulovaná do 25 Kč/EURO

6 ostrovů – Tahiti, Moorea, Huahine, Raiatea, Bora Bora, Tetiaroa

Těchto 6 ostrovů leží v jižním Pacifiku téměř 20 000 kilometrů od Prahy a patří mezi Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Magická podmanivost ostrovů na Vás zapůsobí všemi smysly a pohltí Vás svojí neskonalou krásou. Tradiční polynéská kultura, místní obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů Vás přenese do jiné dimenze skvostné přírody.

ODLET: 15. 9. z Letiště Václava Havla z Prahy přes Amsterdam a Los Angeles

NÁVRAT: 3. 10. do Prahy na Letiště Václava Havla opět přes Paříž a Los Angeles

UBYTOVÁNÍ: 16x převážně v bungalovech / pensionech / vilách (detailně viz denní program) - nelze zajistit jednolůžkový pokoj

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - lze zaslat poštou, oskenovanou emailem nebo faxem a uhradit zálohu ve výši min. 50 000 Kč / osoba - při platbě v Euro je částka 2 000 Euro, po připsání zálohy na náš účet zašleme potvrzenou kopii smlouvy na Vaši adresu/email, doplatek splatný do 1. 8. 2022, aktuální informace k cestám do zahraničí v souvislosti s covid 19 naleznete ZDE, přibližně 4 týdny před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/ USD a 25 Kč/ Euro (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10

VÍZA: Občané ČR nepotřebují pro vstup do Polynésie vízum, ale pro přestup v USA je nutné povolení ke vstupu – elektronický systém ESTA – klient si vyřizuje sám, doporučujeme vyřídit např. zde: povolení pro vstup do USA ESTA. Cestující v rámci systému ESTA musí mít biometrický pas. Bez ESTY nebo víza nebudete vpuštěni do země.

Upozorňujeme, že od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program neboli ESTA. Pokud občan ČR nebo SR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Stejné omezení platí i pro občany ČR (SR), kteří jsou zároveň občany Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Nové nařízení se týká nejen cest do USA, ale také do Kanady, Mexika, Střední Ameriky, Jižní Ameriky či Francouzské Polynésie, pokud je letecké spojení zajištěno s transitem přes USA.

V programu zájezdu může dojít k drobným úpravám s ohledem na skladbu skupiny. Od roku 2015 jsme absolvovali několik desítek zájezdů do této překrásné destinace. Vzhledem k počasí se jedná o jeden z nejlepších možných termínů.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy. Oblečení volte vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 25-30 °C. Doporučujeme trekové sandále, boty do vody a nepromokavou lehkou bundu. Francouzská Polynésie se cenami dá srovnat se západní Evropou, stravu si budete zajišťovat v supermarketech, někde lze i vařit, něco trvanlivého si můžete vzít s sebou. Na kapesné počítejte denní rozpočet zhruba cca 40 - 45 euro/osoba. Pro vstup do země je nutné mít plně dokončené očkování proti covid-19

CENA ZAHRNUJE: oboustrannou leteckou dopravu - Praha – Amsterdam – Los Angeles – Papeete – Los Angeles – Paříž – Praha, lokální přelety s Air Tahiti mezi všemi ostrovy, letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky, 16 x ubytování různého typu, 5 x snídaně, 2 x večeře, celodenní výlet lodí na ostrově Bora Bora s barbecue, celodenní výlet katamaránem na korálový atol Tetiaroa, doprava všemi dostupnými prostředky - mikrobus, taxík, loď, transfery letiště / hotel / letiště, servis českého průvodce, pojištění CK proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek (bakšišné) 40 Euro, fakultativní akce a výlety, stravu (mimo výše uvedené), ESTA povolení, *pojištění léčebných výloh v zahraničí 1 160 Kč / 47 Eur / os. / pobyt, připojištění proti stornu (nepovinné, ale doporučujeme) 2 400 Kč / 96 Euro / os. /pobyt - v případě zájmu, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK).

1. den

15. 9. čtvrtek – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla z Terminálu č. 2. s leteckou společností Air France přes Amsterdam (zpět přes Paříž) a Los Angeles do Francouzské Polynésie.

2. den

16. 9. pátek – ráno místního času (časový posun - 12 hodin) přílet do Papeete na ostrově Tahiti, ještě ráno možný nákup v největším supermarketu ostrova – Carrefour, poté následný přelet na ostrov Moorea (Air Tahiti). Ostrov byl mimo jiné svědkem kultovního velkofilmu Vzpoura na Bounty s charismatickým Melem Gibsonem a krásnými záběry, již samotný přelet nad ostrovem řekne mnohé. Posléze transfer na místo ubytování – vyložení zavazadel a kratší posečkání na vydání pokojů s následným relaxem u překrásné pláže – laguny, korálové útesy, koupání a šnorchlování, pozdě odpoledne fakultativně možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku (cca 120 euro), původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci (večeře), hotel Linareva.

3. den

17. 9. sobota – nájem vozidel – okružní jízda ostrovem - „zahrady ráje“ s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány, návštěva malého trhu s exotickým ovocem, návštěva destilerie netradičních ovocných likérů, džusů a pálenek spojená s ochutnávkou, úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy z vyhlídky Belvedere, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy – marae, hotel Linareva.

4. den

18. 9. neděle – mírně náročný výstup na „Magickou horu“ (cca 45 minut chůze, 209 metrů nad mořem) s jedinečnou vyhlídkou na severní část ostrova, laguny a přilehlé ostrůvky, po zbytek dne možnost dalších kratších treků, nebo relax na pláži s možností pronájmu kajaku, malé motorové lodě atd., případně plavání s delfíny, hotel Linareva.

5. den

19. 9. pondělí - dopolední odlet na ostrov Huahine, transfer z letiště na hotel – po poledni ubytování Fare Maeva, možnost nájmu jízdního kola, nákupy, případně výjezd do hlavního letoviska ostrova, lze i relaxovat, nebo se můžete koupat na přilehlé pláži, volný program apod., ubytování Fare Maeva.

6. den

20. 9. úterý – návštěva perlové farmy Huahine Nui Pearls, vesnička Faie – krmení posvátných modrookých úhořů, spanilá vyhlídka Belvedere, Marae Maeva – nejrozsáhlejší rituální komplex na Společenských ostrovech, fotogenická bílá pláž v zátoce Avea Bay či zastávka u pláže La Cité de Corail – plavání a šnorchlování v korálové podmořské „zahradě“, ubytování Fare Maeva.

7. den

21. 9. středa – dopoledne odlet na Raiatea, pronájem aut, přesun na ubytování, odpoledne relax, plavání v laguně, ubytování Atiapiti.

8. den

22. 9. čtvrtek – Raiatea – nejposvátnější ze všech ostrovů, místo odkud se v dávných dobách osídlovali další ostrovy Polynésie. Ubytování cca 2 minuty chůze od nejvýznamnějšího obřadního chrámu Francouzské Polynésie – Marae Taputaputea. Dopoledne se nám nabídne možnost objet dokola celý ostrov s mnoha dech beroucími zastávkami – vyhlídky, vodopády, pláže, apod. Zbytek dne volno, relax, šnorchlování u korálového útesu bohatého na ryby a korály, možnost výletu na lodi k nedalekému ostrůvku se šnorchlováním (cca 20 EUR na osobu), pronájem kajaku (cca 12 EUR na kajak), krmení mořských murén, ochutnávka exotického ovoce přímo z plantáží - pomelo, rambutan, guáva, atd., případně výšlap na Mount Tapioi (cca 2 hodiny) s překrásnou vyhlídkou na lagunu mezi ostrovy Huahine a Tahaa, ubytování Atiapiti.

9. den

23. 9. pátek – dopoledne ještě možnost ranního vykoupání v laguně a poté přejezd do hlavního „města“ – Uturoa, kde bude možnost individuálně poobědvat, poté odpoledne odlet na jeden z nejkrásnějších ostrovů světa Bora Bora, lodí transfer na nejluxusnější místo celého ostrova na Matira Point, kde budete také ubytováni, seznámení s okolím, návštěva marketu (nákup potravin) apod., hotel Maitai - v případě zájmu si lze s předstihem za příplatek v tomto resortu objednat exkluzivní bungalov umístěný nad azurovou vodou laguny.

10. den

24. 9. sobota – snídaně, součástí programu i ceny zájezdu bude exotický a v pravdě hodnotný téměř celodenní výlet lodí po okolních lagunách mezi moty (ostrůvky) s koupáním a šnorchlováním se všemi možnými mořskými „šelmami“, pro odvážnější krmení přímo z ruky, během výletu bude poskytnuto bohaté barbecue – hodování s posezením v modré laguně, hotel Maitai.

11. den

25. 9. neděle – snídaně, dopoledne možnost potápění s kyslíkovou helmou (zcela jednoduché a bezpečné) a vznášení se na mořském dně v hloubce 3 – 4 metry - tzv. Aqua Safari - cca 30 minut ve společnosti velkého množství mořských obyvatel – barakudy, velké ostencovité ryby, rejnoci, klauni, sasanky, korály, spousty dalších ryb a živočichů nevídaných barev a krásy (cca 90 - 100 EUR na osobu), hotel Maitai.

12. den

26. 9. pondělí – snídaně, bude-li zájem, během dne obkroužíme v pohodovém tempu celý ostrov na jízdních kolech cca 32 kilometrů a „prozkoumáme“ několik zajímavých míst tohoto bájného ostrova (děla z 2. světové války, starý přístav, slavná, ikonická restaurace Bloody Marys, vyhlídky, posvátné marae aj.), hotel Maitai.

13. den

27.9. úterý - snídaně, celodenní pobyt, volný program - relax, koupání, kajak (může být zdarma poskytován resortem), šnorchlování, vyhlídkové lety helikoptérou (fakultativně) a mnohem více, zkrátka pohodový den, NEBO lze uskutečnit celodenní výlet rychlou motorovou lodí na sousední ostrov Maupiti s výšlapem (45 minut) na nejvyšší horu ostrova Teurafaatiu, kde se vám naskytne pohled, který snad ani není z tohoto světa…., poté výlet po vnitřní laguně ostrova s plaváním mezi ladnými Mantami, hotel Maitai.

14. den

28. 9. středa - dopoledne poslední možnost koupání ve vlnách lagun ostrova Bora Bora, později transfer lodí na letiště a posléze odlet na hlavní ostrov Tahiti, přesun na hotel – ubytování, potom prohlídka hlavního města Papeete - jeho bulváry spolu s jedinečnou městskou tržnicí Marche de Papeete, kde lze zakoupit suvenýry, ovoce, perly atd., volný večerní program ve městě, možnost venkovní večeře v přístavu u tzv. les roulottes a ochutnávka polynéské speciality poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce) a delikatesní ryby mahi-mahi s vanilkovou omáčkou, hotel Airport Motel Papeete.

15. den

29. 9. čtvrtek – časně ráno – soukromý korálový atol, ostrov Marlona Branda – Tetiaroa (Ptačí ostrov), celodenní výlet privátním katamaránem (již v ceně) včetně snídaně, oběda a nealko nápojů, tento atol je dokonalým rajským místem nevšední krásy, zažijete pohodovou plavbu na vlnách Pacifiku, skvělé šnorchlování, návštěvu skvostných pláží a lagun, návrat cca 18:00 – 19:00 hod, ubytování Papeete.

16. den

30. 9. pátek – pronájem aut a celodenní objížďka kolem ostrova Tahiti Nui a jeho menšího „brášky“ Tahiti Iti – zastávka u pyramidové Marae Arahurahu – jedinečná ukázka starodávného polynéského shromaždiště a chrámu v krásném prostředí, jeskyní zatopených vodou Maraa Grottos, v botanické zahradě Vaipahi Water Garden, na vyhlídce Taravao, u krásné černé pláže Tautira, vodních gejzírů Arahoho, vodopádů Faarumai a na mysu Venus Point u zátoky Matavai Bay - historicky význačná v souvislosti s přistáním prvních evropských objevitelů a misionářů Jamese Cooka a slavné lodi Bounty, ubytování Papeete.

17. den

1.10. sobota – zcela volný den, který si můžete v závěru pobytu prožít jakkoliv dle svého gusta, lze si např. i před cestou už jen odpočinout – téměř celodenní pobyt s obědem (cca 10:00 – 18:00 hod.) v luxusním resortu hotelu Intercontinental, kde si můžete užít v plnosti jednodenní členství (cca 90 USD) tohoto prestižního hotelového řetězce (bazény, restaurace, bary, půvabné pláže s tyrkysovou vodou apod.), ubytování Papeete.

18. den

2. 10. neděle – ráno odlet z Papeete zpět do České republiky opět přes Los Angeles a Paříž s minimálním čekáním na přestupech

19. den

3. 10. pondělí – přistání v Praze na Letišti Václava Havla


* Může ještě dojít ke změnám ubytovacích kapacit i letového řádu
* V případě, že bude nutno přikročit k úhradě a vystavení letenek, budete včas vyzvání k platbě 2. zálohy
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně na odletu a příletu v souvislosti se změnou místních podmínek. Možný je i jiný časový sled navštívených ostrovů, dle letového řádu Air Tahiti
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK)

FIRST MINUTE
Cena včetně tax: 140.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
27.04. - 15.05.2023
2023 Francouzská Polynésie Magická podmanivost všech 7 ostrovů na Vás zapůsobí všemi smysly a pohltí Vás svojí neskonalou krásou! Zájezd doprovází Jiří Koubek! více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 143.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
04.04. - 22.04.2023
2023 Francouzská Polynésie TOP program po 7 ostrovech Francouzské Polynésie - tradiční kultura, skvostné pláže, korálové atoly... V doprovodu Jiřího Koubka! více zde »