Jsme tu pro vás již od roku 1993
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.
Francouzská Polynésie FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE Proměňte své cestovatelské sny na skutečnost. Cestujte do ráje se specialisty.

2024 Francouzská Polynésie

Vyprodáno

Kombinovaný zájezd po nejkrásnějších ostrovech Francouzské Polynésie Vás přenese do jiné dimenze. Zájezd doprovází zkušený český průvodce.


Cena včetně tax: 144 990 Kč | 6 170 EUR*
02.05.2024 - 20.05.2024 Doprava: Letecky Ubytovaní: Hotely Strava: Dle programu Destinace: Francouzská Polynésie
Vyprodáno

* Cena je kalkulovaná do 23,5 Kč/EURO

6 ostrovů/ 6 rajských klenotů – Tahiti, Moorea, Raiatea, Tahaa, Bora Bora, Tetiaroa

Těchto 6 ostrovů leží v jižním Pacifiku téměř 20 000 kilometrů od Prahy a patří mezi Společenské ostrovy Francouzské Polynésie. Magická podmanivost ostrovů na Vás zapůsobí všemi smysly a pohltí Vás svojí neskonalou krásou. Tradiční polynéská kultura, místní obyvatelé, slavné černé perly, korálové atoly s bělostnými plážemi a mořem neuvěřitelných barevných odstínů Vás přenese do jiné dimenze skvostné přírody.

ODLET: 2. 5. z Letiště Václava Havla z Prahy přes Paříž a Los Angeles.

NÁVRAT: 20. 5. do Prahy na Letiště Václava Havla opět přes Paříž a Los Angeles.

UBYTOVÁNÍ: 16x převážně v bungalovech / pensionech / vilách (detailně viz denní program) - nelze zajistit jednolůžkový pokoj, vždy po dvou osobách.

POKYNY: vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - lze zaslat poštou, oskenovanou emailem nebo faxem a uhradit zálohu ve výši min. 50 000 Kč / osoba -  při platbě v Euro je částka 2 130 Euro, po připsání zálohy na náš účet zašleme potvrzenou kopii smlouvy na Vaši adresu/email, doplatek splatný do 19. 3. 2024, přibližně 3 týdny před odletem obdržíte finální pokyny a další praktická sdělení k zájezdu, cena zájezdu je kalkulována do 22 Kč/ USD a 23,50 Kč/ Euro (v případě platby v Eurech), minimální počet účastníků: 10, max 15 osob.

VÍZA: Občané ČR nepotřebují pro vstup do Polynésie vízum, ale pro přestup v USA je nutné povolení ke vstupu – elektronický systém ESTA – klient si vyřizuje sám, doporučujeme vyřídit zde: povolení pro vstup do USA ESTA. Cestující v rámci systému ESTA musí mít biometrický pas. Bez ESTY nebo víza nebudete vpuštěni do země.

Upozorňujeme, že od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program neboli ESTA. Pokud občan ČR nebo SR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu + nově na Kubu (po 12. 1. 2021), nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Stejné omezení platí i pro občany ČR (SR), kteří jsou zároveň občany Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu.  Nové nařízení se týká nejen cest do USA, ale také do Kanady, Mexika, Střední Ameriky, Jižní Ameriky či Francouzské Polynésie, pokud je letecké spojení zajištěno s transitem přes USA.

V programu zájezdu může dojít k drobným úpravám s ohledem na skladbu skupiny. Od roku 2015 jsme absolvovali několik desítek zájezdů do této překrásné destinace.

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), plavky, sluneční brýle, pokrývku hlavy, repelent proti komárům. Oblečení volte vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 25-30 °C. Doporučujeme trekové boty či sandále, boty do vody a nepromokavou lehkou bundu. Ve Francouzské Polynésii je pro někoho dost draho, stravu si budeme zajišťovat v supermarketech či v restauracích, někde lze i vařit, něco trvanlivého si můžete vzít s sebou. Na kapesné počítejte denní rozpočet zhruba cca 40 - 45 Eur/ osoba.  

CENA ZAHRNUJE: oboustrannou leteckou dopravu – Praha – Papeete – Praha, lokální přelety s Air Tahiti mezi všemi ostrovy, letištní a bezpečnostní taxy, palivové příplatky, 16 x ubytování různého typu, 6x snídaně, 3x oběd v rámci lodních výletů - lodní výlet na ostrov Tahaa, výlet lodí po laguně na ostrově Bora Bora s barbecue, lodní výlet na ostrov Tetiaroa, doprava všemi dostupnými prostředky – mikrobus, loď, transfery letiště / hotel / letiště, servis českého průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

CENA NEZAHRNUJE: příplatek 50 Euro / osoba (spropitné), fakultativní akce a výlety mimo rámec programu, stravu (mimo výše uvedené), ESTA povolení, , *pojištění - v případě zájmu je nutné uvést zájem do smlouvy a částku uhradit spolu s první zálohou při podpisu smlouvy, jinak pojištění nevznikne - více o pojištění + další varianty na https://www.avetour.cz/pojisteni.html - A) cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu (varianta C120 + CK2 navržená s ohledem na cenu zájezdu) 2 400 Kč / 103 € / osoba; B) cestovní pojištění (varianta B+CK2) 1 160 Kč / 50 € / osoba.

1. den

2. 5. čtvrtek – odlet z Prahy z letiště Václava Havla v 11:45 hod. z Terminálu č. 2. s leteckou společností Air France přes Paříž (bez čekání) a Los Angeles (technické mezipřistání) do Francouzské Polynésie.

2. den

3. 5. pátek - ráno v 05:20 hod. místního času (časový posun - 12 hodin) přílet do Papeete na ostrově Tahiti, ještě ráno možný nákup ve velkém supermarketu ostrova, poté následný přelet na ostrov Moorea (Air Tahiti), ostrov byl mimo jiné svědkem kultovního velkofilmu Vzpoura na Bounty s charismatickým Melem Gibsonem a krásnými záběry, již samotný přelet nad ostrovem řekne mnohé, nájem vozidel a transfer na pobytové místo, po 13:00 hod. ubytování – vyložení zavazadel a kratší posečkání na vydání pokojů s následným relaxem, korálové útesy, koupání a šnorchlování, večer fakultativně možnost návštěvy tradiční vesničky Tiki (bude-li ten den představení) s nejvyhlášenějším představením polynéských tanců v celém Pacifiku (cca 120 euro), původní zvyky, tradiční pokrmy připravené v zemní peci (večeře), 2 jednodušší resorty vedle sebe – www.farearana.com a Moorea Surf Inn (na Facebooku), nocleh.

3. den

4. 5. sobota – okružní jízda ostrovem – zahrady s ananasovými a vanilkovými plantážemi, papája, avokáda, manga, banány, návštěva malého trhu s exotickým ovocem, návštěva destilerie netradičních ovocných likérů, džusů a pálenek spojená s ochutnávkou, úchvatné horské scenérie s jedinečnými rozhledy z vyhlídky Belvedere, poklidné zátoky kapitána Cooka a Opunohu, údolí se starými polynéskými chrámy – marae, nocleh.

4. den

5. 5. neděle – bude-li zájem, návštěva katolického kostela se silnou atmosférou a melodickými náboženskými chorály, mírně náročný výstup na „Magickou horu“ (cca 45 minut chůze, 209 metrů nad mořem) s jedinečnou vyhlídkou na severní část ostrova, laguny a přilehlé ostrůvky, po zbytek dne možnost dalších aktivit, nebo relax na pláži s možností pronájmu kajaku atd., nocleh.

5. den

6. 5. pondělí – možné ranní / dopolední vykoupání a cca v 10:00 hod. odjezd na letiště, poté odlet na ostrov Raiatea - nejposvátnější ze všech ostrovů, místo odkud se v dávných dobách osidlovaly další ostrovy Polynésie, pronájem aut, zastávka v hlavním městě Uturoa, přístav, městská tržnice, nákupy, dojezd na resort Atiapiti, šnorchlování v korálovém útesu bohatého na ryby a korály, prohlídka nejvýznamnějšího obřadního chrámu Francouzské Polynésie - Marae Taputaputea, která je od resortu vzdálena jen několik kroků, resort Atiapiti – bungalovy téměř na pláži – www.atiapiti.com, nocleh.

6. den

7. 5. úterý - ranní výšlap na vyhlídku vypínající se nad Marae Taputaputea (cca 45 minut tam i zpět), odkud si prohlédneme toto magické místo i z jiné perpektivy, než jsme zvyklí, půjčení kajaku a výlet do nedaleké scénické zátoky, nebo až ke korálovému útesu ostrova Raiatea, dále možnost krmení mořských murén, šnorchlování, procházka vesnicí a interakce s místními, nebo prostě jen relax na pláži či motu, odpoledne objezd celého ostrova - mnoho dech beroucích zastávek – vyhlídky, vodopády, útesy, pláže atd. (tento den může být poskládaný i poněkud odlišně), nocleh.

7. den

8. 5. středa – jedinečný celodenní lodní výlet do překrásné laguny na vanilkový ostrov Tahaa se skvělým šnorchlováním a návštěvou vanilkové a perlové farmy, na jednom z motu bude poskytnutý i oběd. Loď vás pravděpodobně nabere přímo u vašeho resortu a opět přiveze nazpět, takže si budete moci vychutnat i báječnou vyhlídkovou plavbu podél pobřeží, nocleh.

8. den

9. 5. čtvrtek – dopoledne možný výjezd lodí (zdarma) na soukromou perlovou farmu, jinak volný program na souši, či na moři na tomto rozkošném místě, nocleh.

9. den

10. 5. pátek – ráno v 9:30 odjezd na sever ostrova do Uturoa – odlet na kouzelnou a půvabnou ostrovní perlu Bora Bora, coby pravděpodobně nejkrásnější ostrov na světě, lodní transfer na nejluxusnější místo celého ostrova na Matira Point, kde budete také ubytováni, seznámení s okolím, zbytek dne volno, relax, koupání, hotel Maitai – www.bora.hotelmaitai.com, nocleh.

10. den

11. 5. sobota – snídaně, volný program na plážích laguny Bora Bora, jede z tipu ukazuje na návštěvu ikonické restaurace Bloody Mary´s, kterou navštívilo nespočet holywoodských filmových celebrit (nutno závazně objednat předem nejlépe hned po přistání v Polynésií), nocleh.

11. den

12. 5. – neděle - snídaně, dopoledne fakultativně možnost potápění s kyslíkovou helmou a vznášení se na mořském dně - tzv. Aqua Safari - cca 30 minut ve společnosti velkého množství mořských obyvatel – např. barakudy, velké ostencovité ryby, rejnoci, klauni, sasanky, korály, spousty dalších ryb a živočichů nevídaných barev a krásy (cca 90 EUR na osobu), bude-li zájem, odpoledne obkroužíme v pohodovém tempu celý ostrov na jízdních kolech (cca 4 hodiny, 32 kilometrů, rovinatý asfaltový terén) a prozkoumáme několik zajímavých míst tohoto bájného ostrova (děla z 2. světové války, starý přístav, slavná restaurace Bloody Mary’s, vyhlídky, posvátné marae aj.), se zastávkou i v hlavním městě ostrova Vaitape, nocleh.

12. den

13. 5. pondělí – snídaně, součástí programu i ceny zájezdu bude exotický a hodnotný téměř celodenní výlet lodí po okolních lagunách mezi moty (ostrůvky) s koupáním a šnorchlováním se všemi možnými mořskými „šelmami“, pro odvážnější krmení přímo z ruky, během výletu bude poskytnuto barbecue – hodování s posezením v modré laguně, nocleh.

13. den

14. 5. úterý – snídaně, celodenní pobyt, volný program – relax, koupání, kajak (může být zdarma poskytován resortem), šnorchlování, vyhlídkové lety helikoptérou (fakultativně) a mnohem více, zkrátka pohodový den, nocleh.

14. den

15. 5. středa – snídaně, cca v 09:30 hod. transfer busem a lodí na odlet z Motu Mute na hlavní ostrov Francouzské Polynésie do Papeete, krátký transfer z letiště (cca 400 metrů – pěšky, nebo individuálně taxi) na ubytování na www.tahitiairportmotel.com. Po ubytování odpoledne společný výjezd taxíky do centra Papeete – prohlídka „historického“ jádra města, které je zároveň největším městem jižního Pacifiku, možnost venkovní večeře v přístavu u tzv. les roulettes s individuální ochutnávkou polynéských specialit, např. poisson cru (syrové ryby v kokosovém mléce) nebo delikatesní ryby mahi-mahi s vanilkovou omáčkou, nocleh Papeete.

15. den

16. 5. čtvrtek - pronájem aut a celodenní objížďka kolem ostrova Tahiti Nui a jeho menšího Tahiti Iti – podle časových možností zastávky u pyramidové Marae Arahurahu – jedinečná ukázka starodávného polynéského shromaždiště a chrámu v krásném prostředí, jeskyní zatopených vodou Maraa Grottos, v botanické zahradě Vaipahi Water Garden, na vyhlídce Taravao, u krásné černé pláže Tautira, vodních gejzírů Arahoho, vodopádů Faarumai a na mysu Venus Point u zátoky Matavai Bay - historicky význačná v souvislosti s přistáním prvních evropských objevitelů a misionářů Jamese Cooka a slavné lodi Bounty, případný individuální (taxi) večerní opětovný výjezd do centra města, nocleh Papeete.

16. den

17. 5. pátek – časně ráno – soukromý korálový atol, ostrov Marlona Branda – Tetiaroa (Ptačí ostrov), celodenní výlet privátním katamaránem (již v ceně) včetně snídaně, oběda a nealko nápojů, tento atol je dokonalým rajským místem nevšední krásy, zažijete pohodovou plavbu na vlnách Pacifiku, skvělé šnorchlování, návštěvu skvostných pláží a laguny, návrat cca 18:00 – 19:00 hod., ubytování Papeete.

17. den

18. 5. sobota – zcela volný den, který si můžete v závěru pobytu prožít, jakkoliv dle svého gusta, lze si např. i před cestou už jen odpočinout – téměř celodenní pobyt s obědem (cca 10:00 – 17:00 hod.) v luxusním resortu hotelu Intercontinental, kde si můžete užít v plnosti jednodenní členství (cca 90 Euro) tohoto prestižního hotelového řetězce (bazény, restaurace, bary, půvabné pláže s tyrkysovou vodou apod.), nutno závazně objednat předem do 31. 12., ubytování Papeete.

18. den

19. 5. neděle – odlet ráno v 07:30 hod. z Papeete zpět do České republiky opět přes Los Angeles (technické mezipřistání) a Paříž.

19. den

20. 5. pondělí – přistání v Praze na Letišti Václava Havla večer ve 21:55 hod.


* Může ještě dojít ke změnám ubytovacích kapacit i letového řádu
* V případě, že bude nutno přikročit k úhradě a vystavení letenek, budete včas vyzvání k platbě 2. zálohy
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně na odletu a příletu v souvislosti se změnou místních podmínek. Možný je i jiný časový sled navštívených ostrovů, dle letového řádu Air Tahiti
* CK AVETOUR si vyhrazuje právo odmítnout účast na zájezdu klientovi, který nebude řádně pojištěn (není podmínkou pojištění přímo u CK) Každý případný zájemce o tuto cestu, nechť dobře zváží programovou strukturu zájezdu a jeho vhodnost.

Vyprodáno
Cena včetně tax: 145.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
14.03. - 01.04.2024
2024 Francouzská Polynésie 6 ostrovů ležících 20 000 kilometrů od Prahy Vás naprosto pohltí svou krásou. Zažijte neopakovatelnou cestu do ráje v doprovodu Jiřího Koubka. více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 149.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
04.04. - 22.04.2024
2024 Francouzská Polynésie Luxusní kombinovaný zájezd po ostrovech Francouzské Polynésie a magickém souostroví Tuamotu v doprovodu Jiřího Koubka. více zde »
Vyprodáno
Cena včetně tax: 144.990 Kč
délka pobytu:
19 dní

termín:
02.05. - 20.05.2024
2024 Francouzská Polynésie Kombinovaný zájezd po nejkrásnějších ostrovech Francouzské Polynésie Vás přenese do jiné dimenze. Zájezd doprovází zkušený český průvodce. více zde »